Jak uzyskać dobrą historię kredytową?

Friday, June 2, 2017

Kredyt może być odnawialny (np. Karty kredytowe) lub zabezpieczony (np. Kredyt hipoteczny), a te dwa rodzaje kredytów mają w sobie podobieństwa i ważne różnice. Obydwie typy pozwalają pożyczać pieniądze i spłacać je w czasie z odsetkami. Pożyczka ma zabezpieczoną kwotę pożyczki, której termin musi być dotrzymany. Na początku pożyczki będziesz wiedział dokładnie, jak wiele będziesz płacić odsetki od kredytu. Po wykupieniu pożyczki nie można pożyczać więcej na ten sam kredyt. W przypadku kredytu odnawialnego, takiego jak karty kredytowe, nie ma daty zakończenia spłaty kredytu. Otrzymasz limit kredytowy i możesz pożyczyć do tej kwoty, spłacając odsetek tego, co masz co miesiąc. Kwota, którą musisz płacić z miesiąca na miesiąc, a odsetki nalicza się co miesiąc. Kiedy spłacisz dług, będziesz mógł znowu pożyczyć kwotę spłaconą w ciągu następnego miesiąca, a dobre oferty znajdziesz na https://www.kredytomania.eu.

Niektóre typowe typy opcji kredytowych obejmują:

karty kredytowe

kredyty hipoteczne

kredyty samochodowe

pożyczki osobiste

pożyczki studenckie

Ponieważ każda akcja kredytowa jest zapisywana w raporcie o kredycie, każdy rodzaj kredytu ma wpływ zarówno na raport, jak i na ocenę kredytową. Kiedy przyjmujesz odpowiedzialne nawyki kredytowe i podejmujesz pozytywne działania kredytowe, możesz poprawić swój stan kredytowy - a także możliwość zakupu rodzajów rzeczy, które ulepszają twoje życie.

Regularnie sprawdzaj raporty kredytowe i punkty kredytowe i wykonaj kroki w celu zapewnienia, że ??w historii kredytowej pojawią się tylko pozytywne informacje. Dobre kroki w zakresie tworzenia kredytu obejmują:

Płacenie wszystkich rachunków na czas co miesiąc. Możesz skonfigurować automatyczne płatności lub przypomnienia o płatnościach, aby nigdy nie spóźnić się z płatnością. Historia płatności jest istotnym czynnikiem przy określaniu punktów kredytowych.

Spłacanie karty kredytowej i innych rodzajów odnawialnych długów. Niezabezpieczony kredyt zazwyczaj jest droższy od zabezpieczonego kredytu, dlatego najlepiej jest, aby saldo kart kredytowych było niskie lub zerowe. Plus, spłacenie długu z tytułu kart kredytowych pomaga budować pozytywną historię wypłat.

Zwracaj uwagę na rodzaje kredytów, których używasz. Wierzyciele lubią widzieć mieszankę różnych odmian, dzięki czemu wiedzą, że można skutecznie obsługiwać różne typy kredytów. Dla większości ludzi, dobra kombinacja kredytów będzie obejmować karty kredytowe, pożyczkę samochodową, ewentualnie osobistą.

Te wszystkie działania pomogą ci skutecznie stworzyć dobrą historię kredytową.

  • Posted by lokatki at 13:21:46 in